21 Ekim 2015 Çarşamba

BADE 1 YAŞINDA :)

Su gibi akıp giden zaman, 12.ayı da geride bıraktırdı, bize..

Geçen sene bugün, doğum yapacağımdan habersiz gitmiştim hastaneye. Meğer, suyum geliyormuş, doğum başlamış da haberim yokmuş.

Olur mu, öyle sey? Demeyin. Vallahi de öyle olmuştu. Anlatmıştım da.

Çok erken, beklemeli dedik ama 1 gece anca tutabildik içeride. 22 Ekim 2014'de saat tam 14:22'de duydum, ilk ınga'larını... Gözümden yaşlar süzüle süzüle dinledim, o büyüleyici sesi...


Eve geldikten sonra, bir kırkı çıksa çıktıktan sonra, bir 6 aylık olsa olduktan sonra da, ah bi bir yaşına girse diye dualar ederdim. :) Bu Selen, hiç bir zaman beklemeyi öğrenemeyecek.!


Artık 1 yaşında, benim güzel kızım. Yarın, yani tam doğduğu gün üfleyeceğiz, ilk mumlarımızı, sevdiklerimizle...

Aslında ilk mumu, Baby Shower'ımda üflemiştim ama o sayılmaz. Bu Bade'nin özel günü ve ilk mumları, ilk pastası, ilk partisi... Benim de sanki, ikinci düğünüm. :)

İçimdeki hisleri ifade edebilmeyi çok isterdim ama, olmuyor. Sanki bulduğum kelimeler duygularımı anlatamayacak, basitleştirecek diye korkuyorum.

Ne güzel bir bebektin... Sorunsuz, uysal, sakin, huzurlu ve en çok da mutlu... Şanslı olduğunu düşünüyorum. Dilerim, sen de aynı şekilde düşünürsün.


Geçen aya göre, çok daha farklı her şey. Sanki birden büyüdü.

Beni anlıyor, kendini anlatmaya çalışıyor ve iletişim kurmaya çalışıyor. Fazla hareketli hatta afacan. ;) Bir yerde sabit kalamıyor ve hep yüreğim ağzımda geziyorum. En son ki araba faciamızdan sonra fazla pipirikleştim.

Banyodan sonra saçlarını tarıyor.Ayakta tutunmadan durabiliyor ama kendi isterse...

Yakalamaca oynuyor bizimle. Top oynuyor, hoppa yapıyor. Lego aşığı oldu çıktı. Bize de süper eğlence oldu. :)

Kendi kendine bir şeyler yiyebiliyor. Artık, mama içmiyor. 1 yaş üstü sütlerden kullanıyor. Yemeklerinde baharat kullanabiliyorum. Balık yağına da başladık.


Bana aşırı düşkün. Hiç dibimden ayrılmıyor. Geceleri sık uyanıyor ki hiç böyle adetleri yoktu. Bu durum beni çok yoruyor ve üzüyor. Neden? Diye sorgulamaktan alamıyorum kendimi.

Geçen gün, ilk gribini oldu. Çabuk atlattık, şükür ki. Bir oyun arkadaşı da var, artık. Sevgili Bir  Yağmur Tanesi Yeşim'in kızı yağmur. ;)

Dans etmeye bayılıyor. Kitap okumayı çok seviyor. Arabalara hasta. Telefonla konuşmaya bayılıyor. Sık sık, elini kulağına götürüp hararetle bir şeyler anlatıyor. :)

O kadar çok şey var ki yazmayı unuttuğum.

Sağ salim, mutlu ve huzur ile bir yılı geride bıraktık. Daha nice güzel yıllarımız olsun. Allah, hep iyilerle karşılaştırsın. Amin....


4 yorum:

 1. Doğum günü kutlu olsun. Allah uzun omurler versin. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 2. nice mutlu senelere selencim, partiye katılamayacağım ama size şimdiden iyi eğlenceler dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim, Elifcim. Katılmanı çok istemiştim, kısmet...

   Sil