6 Kasım 2015 Cuma

#badişko1yasinda Partisi - 1 Yaş Doğum Günü


Doğum günü hazırlıklarına bilmem ki kaç aylar öncesinde başladım. :)

Her şeyin ilkinde ayrı bir heyecan oluyor. Aslında doğum günü çocuğunun ise, 1'i de bir 5'i de bir bence. Ama şunu kabul edelim ki, 1. yaş partisi annenin kendine yaptığı bir parti. :)


Doğum günü hazırlığına ilk olarak, mekan ve davetiyeden başladım. Günümüzde tüm işlerimizi telefon ve internet ile yürüttüğümüz için ben de E-davetiye ile davetlilerimi çağırdım.


Davetiyemizi Davet Postası tasarladı. Tam da istediğim gibiydi, Önce siteye üyelik yapıyorsunuz. ( https://davetpostasi.com/ ) Sonrasında, sitede bulunan tasarımlardan seçip kendiniz davetiyenizi oluşturuyorsunuz. Eğer ki değişik bir tasarım istiyorsanız, iletişim bölümünden yetkiklilere ulaşabiliyorsunuz. Davetiye hazırlandıktan sonra gönderimi de lcv takibini de yine aynı siteden yapabiliyorsunuz. Büyük kolaylık vallahi.

Mekan ise, bir doğum günü için ya da organizasyon için en önemli noktadır. Bu Bade'nin partisiydi. Gelecek olanlar da onun gibi çocuk olacağı için, en çok çocukların eğlenebileceği bir yer olsun istedim.


Tabii ki de bu tercih için Hassas Anne Etkinlik Merkezi en ideal olanıydı. Bence, Türkiye'de tek. Çünkü, içerisinde bulunan duyusal oyun odası daha önce hiç bir yerde görmediğim hem tedavi hem de oyun alanı. Fiyatlar bakımından da gayet uygun. Tamamen çocuklara ait bu evde doğum günü yapmak benim için de gelen misafirlerim için de çok güzel oldu. :)


İşin en özel ve güzel yanı tabi ki süsleme. Ama her işim de olduğu gibi bu önemli organizasyonumda da süsleme konusunda bir talihsizlik yaşadım. Ama son anda yine biraz toparladım diyebilirim.

İkramları anneanne, teyzem ve babaanne desteği ile hallettim. Hepsi de çok güzel olmuştu, ellerine sağlık hepsinin.

Ellerinden geldiğince süsleme yapan, Hassas Anne ve Ebru (ikiçocukannesiyim) 'ya çok teşekkür ederim. Cıvıl cıvıl bahar tadında bir ortam olmuştu.

En çok özendiğim şeylerden biri de, partide giyeceğimiz kıyafetlerdi. İnstagramdan sürekli takip ettiğim ve zevkine bayıldığım Özge Hanımın usta ellerine teslim ettim, kendimizi. Her zaman, anne/kız takım giymeyi istemiştim. Kısmet, en özel günümüze imiş. :) O kadar özenle hazırlandı ki kıyafetlerimiz, her aşamasında farklı bir beğeni yaşadım. Çok çok teşekkür ederim. PerahandmadeŞeker masamızda bulunan Haribo pastası Thecandynest 'e, anı panosu Karpuz Tasarım'a, minik hediyelik kavanozlar da Bir düzine organizasyon'a aittir.

Gelen misafirlerime dağıtmak için, demin bahsettiğim minik kavanozun dışında, Çiğdemin Atölyesi'ne ait olan sevimli anahtarlıklar, Anne/Kız taçları ve Cici magnet'e ait olan bir de fotoğraflı magnet tercihim oldu.

Pastamız en güzel kısımdı. O kadar sade ve şık bir görüntünün altında, leziz mi leziz bir tat vardı. Tap taze pandispanyası ve kremaları ile müthiş idi.... Ellerinize sağlık diyorum bir kez daha bir kez daha, Sevgili Pastacı Rapunzel'e. :)Doğum günü olunca Palyaço olmazsa olmaz. Benim hep hayalimdi. Çok severim, palyaçoları. Yazının en başında da söylediğim gibi, 1 yaş partisini anne kendine yapar. :) Bu sebeple de palyaço, benim için geldi diyebilirim. :)) Bade de bayıldıııı... Palyaço Kardeşler'i çok yakından tanırım ve güvenerek çağırabilirsiniz diye de net konuşuyorum.Partimizin sonunda, tüm davetlilerimizden Bade için yeni yaşında, onun adına diledikleri dileklerin notlarını aldık. Bir düzine organizasyon'un hazırladığı dilek ağacından not kağıtlarını alıp, bir bir yazdılar, dileklerini. Şimdi Bade'nin özel kutusunda bekliyor, ileride okusun diye. :)
Doğum günümüz için emeği geçen herkese tek tek teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca, bizi seven ve davetimize mutlulukla gelen tüm arkadaşlarıma ve Bade'nin minik arkadaşlarına çok çok teşekkürler...

Sevgiyle büyü, her yaşın ayrı güzel olsun, kızım...
4 yorum:

 1. badişkom elif teyzen bu sene katılamadı inşallah seneye :)
  Öpüyorum çok anne kız

  YanıtlaSil
 2. Nice güzel yıllar Badecik:) Doğum günün kutlu mutlu olsun.
  Anneciğin sana çok güzel bir gün armağan etmiş.
  Hele o kıyafetlerirnize bayıldım..
  Bir gün seni mıncırmaya gelebilir miyim?
  Ama söz ver ağlamayacaksın:)

  YanıtlaSil
 3. Canım Badekuşum �� Nice sağlıklı mutlu kalabalık yaşların olsun. Selenim nasıl güzel görünüyorsunuz maşallah, her şey çok güzel

  YanıtlaSil
 4. Sağlıkla, mutlulukla dolsun ömrü güzel kuzunun. Parti harika :))))

  YanıtlaSil