22 Kasım 2015 Pazar

Odadan Kaçış

Bundan bir kaç yıl önce, internet üzerinden sıkça oynadığım bir oyundu, Odadan Kaçış oyunu. Çok severdim ve çok da eğlenirdim. Hatta bir ara bağımlısı olmuştum.

Geçtiğimiz ay, bir arkadaşımın söylemesi ile Odadan Kaçış oyununun gerçeğe uyarlandığını öğrendim. Duyduğum andan beri de gitmek için hep fırsat yaratmaya çalışıyordum. Ama ne yalan söyleyeyim, korkudan da gidemiyordum. :)


Bir vesile ile geçtiğimiz haftalarda Sosyal Anneler olarak Taksim'de bulunan Odadan Kaçış oyununa etkinlik düzenledik. 5 cengaver anne, :))) hahahah beni saymazsak 4 cengaver anne, gittik oyuna.Kapıdan girdiğimiz an düştük oyunun içine. 5'imiz de ilk kez gelmenin tedirginliği ile biraz panikledik.

Her odada bir telefon var. Odaya girdiğin an telefondan arayıp bir kaç ip ucu alıyorsun ve o odadan odaya saklı olan şifreleri bulup, çözüp çıkmaya çalışıyorsun.

Hayatımda yaşadığım en ilginç tecrübeydi. Bir an gülüp eğlenirken, bir an korkudan ölecek gibi oluyorsun. Tam kendini şifre bulmaya kaptırırken, aklın başından gidebiliyor.

Odanın içindeyken, hay ben nereden geldim diye kendime kızmış olsam da oyunun bitiminde iyi ki de geldim, dedim.

Her oda birbirinden farklı bir atmosfere sahip. Feci zeka gerektiren bir kurgulama yapılmış. Kendini oyuna kaptırmakla kalmıyorsun gerçekten de o hikayeyi yaşıyorsun. Sanat ekibi kimse muhteşem dizayn etmiş evi. Kurgu için ise binlerce övgüyü hak ediyorlar.


Ben kendi adıma çok eğlendim. Korku anlarımı saymak istemiyorum. :))

İyi ki de gitmişim.
Eğer böyle bir tecrübe yaşamadıysanız mutlaka gitmelisiniz.
Daha önce gittiyseniz de tecrübelerinizi merak ediyorum.

2 yorum:

  1. Benim gelemediğim kaçış:)
    Bana göre değilmiş. Ama sizinle olmak daha eğlenceli olabilirdi.

    YanıtlaSil
  2. Yusuf yusuf olduk,gerildik,korktuk ama iyiki gittik😀😀

    YanıtlaSil