23 Kasım 2015 Pazartesi

Tüm Bebeklere Sesleniyorum

Bade 1 yaşına girdiğinden beri bir havalar bir havalar.... :)

İnanın tanıyamıyorum, kızımı. İlk doğduğu zamanlar ne de güzelmiş, rahatmış her şey.

Kendi kendine uyur uyanır, yatağında oynardı. Koyduğum yerde akşamı ederdi. Şimdi tutmak ne mümkün. Hanımefendi sıralama ile her yeri turluyor. Artık koltuğun ne işe yaradığını unuttu. Pastanın üzerinde 1 adet mumu gördüğümüz andan itibaren, her şeyi ben yaparım edaları...

İçimde biriktirdiğim tüm dertleri şimdi bir bir sıralayacağım ve tüm anneler adına buradan bütün bebeklere sesleneceğim. :)
Yemeğimi illa ben yiyeceğim diyorsunuz da, yiyemiyorsunuz ki.. Tüm ev, koltuk, mama sandalyesi battığı gibi, saçınız başınız ve bir de biz nasibimizi alıyoruz, yemekten. Bırakın bir süre daha biz yedirelim ya da dökmeyin. :)

Uyumam da uyumam, oyun oynayacağım diyorsunuz, anlıyoruz. Lakin oyunun da uykunun da bir vakti var. Hani şöyle bir kaç saat oynayıp biraz koltukta uzanıp dinlenip akşam da 9 olunca uyusanız, ne  olur?

Dünyayı, evi keşfetmek için can atıyorsunuz, onu da anlıyoruz ve elimizden gelenin fazlasıyla bu imkanı size sağlıyoruz. Fakat, evde bulunun tüm tehlikeli yerleri sezip illa da oraya gideceğim diye tutturuyorsunuz. Hayır dediğimizde de ne ağlamak ne ağlamak... Yavrucuğum ne olur anlayın, prizler, mutfak dolapları, çamaşır makineleri oyuncak değildir.

Gezmek istiyorsunuz, gezdiriyoruz. Konforunuz için en güzelini seçtiğimiz arabalara sizleri oturtup gezdirmeye çıkarıyoruz bu sefer de arabada durmuyorsunuz. 

Bir gece mışıl mışıl uyurken, 3 gece yarım saatte bir çığlık çığlığa uyanıyorsunuz, psikolojimizle oynuyorsunuz. Biz de acemiyiz, panik oluyoruz.Lütfen biraz anlayış...

Oda dolusu oyuncaklarınız var siz gidip kumandaları kemiriyorsunuz, tv ünitesine tırmanmaya çalışıyorsunuz. Yavrularım, eğitici oyuncaklarınızla oynayıp biraz bilgi toplasanıza.??

Çok yazacağım şey var da hadi bu kadar yeter. :)

Benimle aynı düşüncede olan anneler neredeler??

1 yorum:

  1. ve maalesef buyudukce daha bir özgür daha bir bireysel oluyorlar birde bunların bi sendromları var offf off :))))

    YanıtlaSil