21 Aralık 2015 Pazartesi

3M Bilimi

3M, “Bilim insan yaşamı için kullanılmadığı sürece sadece bilim olarak kalır.” yaklaşımıyla; inşaat, otomotiv, uçak sanayi gibi ileri teknoloji kullanan sektörler için geliştirdiği bazı ürünlerini inovatif bir yaklaşımla, ofislere, evlerin salonlarına, mutfaklarına ve hatta çocuk odalarına taşıyor.

3M markasının Kavacık'da ki inovasyon merkezinde yapılan blogger toplantısında ben de yer aldım. O güne kadar 3M markasını sadece postit, Command ve bulaşık süngerinden ibaret olduğunu sanan ben, o günden sonra baktığım her yerde acaba 3M var mıdır? diye sorgular oldum.


İnovasyon merkezi turumuzu gerçekleştirirken, bazı teknolojileri birebir deneme şansı da yakaladık. Bir kaynak makinesini ve ya bir zımpara makinesini denerken hepimiz heyecanlandık. Bir çoğumuzun ilk kez karşılaştığı teknolojiler varken, bir çoğumuzun da belki her gün kullandığı ama teknolojinin 3M'e ait olduğunu bilmediği ürünler vardı.


3M Türkiye Tüketici Ürünleri Grubu Pazarlama Müdürü Seda Aktaş, “Tüketici Ürün Grubumuzda yer alan bazı ürünlerimiz, bilimin inovatif bir yaklaşımla günlük yaşamda ne kadar da yakınımızda olabileceğini gösteriyor. Örneğin; Scotch-Brite™’ın bulaşık süngerinin ihtiyaca yönelik bir ortaya çıkış öyküsü var ve bu, tüketicinin sesine kulak verilmesi konusunda bize örnek oluşturan bir öykü. Kadınların aslında inşaat, otomotiv, uçak sanayi gibi başka sektörlerde kullanılan aşındırıcıları satın alıp bulaşık için kullandıklarını fark eden 3M, bu ihtiyaca yönelik ilk bulaşık ürünü Scotch-Brite™’ı geliştirerek tüketicilere sundu.” dedi


Biz hanımların en çok ilgisini çeken ürünler tabi ki Scotch Brite ürünleri. :)

Tüketicinin ihtiyaçlarını anlama ve bu ihtiyaçlara yönelik çözümler sunma konusunda en başarılı hikâyelerden birine sahip olan Scotch-Brite™, 3M mühendislerinin, ev kadınlarından ilham alarak geliştirdiği ve sektörüne liderlik eden bir ürün. Nielsen Türkiye tarafından Eylül 2014’te bağımsız olarak gerçekleştirilen Marka Sağlığı ve Fiyat Algısı Araştırması’nın* sonuçlarına göre Scotch-Brite™, yüzde 65 ile “ilk akla gelen bulaşık süngeri markası” oldu. TNS’nin  İstanbul’da gerçekleştirdiği araştırma** ise alışverişçilerin yüzde 42’sinin fiyatı ne olursa olsun Scotch-Brite™ markasını tercih ettiğini ortaya koydu. Tüketicilerin Favori Marka, Tavsiye Edilen Marka ve Premium Marka tercihleri temel alınarak oluşturulan Nielsen Brand Equity Index™’e göre, Scotch-Brite en yakın rakibinin 2 katından daha yüksek başarı gösterdi. Tüketicilerin Scotch-Brite™’ın tercih nedenleri arasında; yüzeyleri parlatması, çizmeyen alternatif ürünler sunması ve kaliteli bir marka olması ön plana çıkan özellikler arasında yer alıyor. Scotch-Brite™, yüzde 59 ile tüketicilerin en çok tavsiye ettiği marka konumunda.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder