8 Aralık 2015 Salı

Kitabımla Oynuyorum

Bade'nin kitaplarla tanışması, anne karnındayken oldu. Babası ve ben sık sık kitap okurduk, Bade'ye. Gerçi daha fazla müzik dinletirdik ama, kitap da sık sık okurduk. Bu sebeple olacak ki, kitapları çok seviyor..

Ben de kitap okumayı çok seven biriyim. Hayal dünyamı geliştirdiği gibi, gerçek hayatlardan tecrübeler edinmemi de sağlıyor. Kendimden pay biçerek, kızımın da kitaplarla güzel bir bağı olsun isterdim. Ne zaman ki ellerini kullanmaya başladı, hemen tutuşturdum kitapları eline. Yani 3 aylıkken onları yalardı, 6 aylıkken ısırırdı, şimdilerde güzel güzel okuyor. :)


Geçtiğimiz gün Sosyal Anneler olarak, Kalamış'da bulunan Siz Drama Sanat Eğitim Ve Danışmanlık Merkezi'nde ocak ayında başlayacak olan "Kitabımla Oynuyorum" projesinin lansmanını blogger dostlarımızla gerçekleştirdik.

Mekan sahibi Şeyda hanım, çok güzel karşıladı bizleri. Mekanı gezdirip, bir bir tanıttı tüm odaları ve yapılan işleri. Projenin detaylarını ise, Nilüfer Turan'dan dinledik.


Çocuğuma neden kitap okumalıyımdan tutun, çocuğumu nasıl kitap sever yapabilirime kadar tüm sorularımızın cevaplarını da aldık. Ve hepsi de çok basitmiş.!

"Eğer çocuğunuzun zeki olmasını istiyorsanız MASAL okuyun. Çocuğunuzun daha fazla zeki olmasını istiyorsanız daha fazla MASAL okuyun." EİNSTEİN

Peki, çocuğumuzu nasıl kitap sever yaparız diyorsanız; orası biraz kolay biraz zor bir nokta. Benim o gün çıkardığım sonuç buydu. Çünkü, aman çocuğum kitabımı almasın yırtar, aman çocuğum kitabı ağzına sokma, aman çocuğum kitabı yere atma, hayır o kitabı alamayız, aldın bu kitabı okuyacaksın gibi cümleler kuruyorsanız bu iş çok zor.

Tamamen çocuğumuzu teşvik edici davranmalıymışız. Çok şükür ki, bu konuda doğru yaptığımı öğrenmiş oldum.

Peki Kitabımla Oynuyorum nedir? derseniz,

Yaratıcı drama tekniğinin kitapla bütünleşmesi, diyebilirim. Kitabı okumaktan çok yaşamak.

3 ila 6 yaş arası çocuklarda yapılan bir atölyeymiş ve sizler de bunu evde uygulayarak destekleyebilirmişsiniz.

Siz Drama'da çok geniş kapsamlı uygulamalar bulabilirsiniz. Yaratıcı drama atölyelerinden Müzikal eğitimlere, Pandomim workshoplarından Aslı Perker ile yazar sohbetlerine kadar her aktivite oluşturulmuş.


Detaylı bilgi için;

Şeyda Karaçizmeli Balcı: 0533 353 44 62
İnstagram: @cizmelikedi.seydakaracizmeli
Sizdrama Adres: Sarı Lale Sok. No:8 Kalamış/İstanbul
Sizdrama Telefon: 0216 330 30 77

www.sizdrama.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder