1 Aralık 2015 Salı

Sinirleri Aldırmalı


Hamile olduğunu öğrendiğin anda gidip sinirlerini aldırmalı insan. Gerçekten bak, böyle bir şey olmalı.! Çünkü, anne olan kadının kesinlikle sinirlerine hakim olması lazım ki bu da her zaman mümkün olmuyor.

"Daha ne yaşadın ki?" dediğinizi duyar gibiyim. Kendime göre zorluklar yaşıyorum. Bade aslında çok uysal, kendi halinde bir çocuk. Fakat 1 yaşına girdiğimiz günden beri bir hayli huysuz. Hala dişlerinin çıkmamış olması onu çok zorluyor, biliyorum. Farkındayım.! Fakat, ben de zaman zaman kendimden geçiyorum.


Uyku sorunu hiç çekmemiş bir anne olarak son zamanlarda yaşamış olduğum uyku sıkıntısı beni hayli zorlamakta. Alışkın değilim ve gerçekten de yıpranıyorum. Kesinlikle serzenmiyorum. Çocuğumdan şikayetçiyim, alın bunu da demiyorum.! Sakın ola ki yanlış anlaışmasın. Sadece benim gibi olan bir çok annenin olduğuna inandığımdan dolayı, anneler arası bir dertleşme bu.

Beni esas sinirlendiren olay, ık ık ık diye yalandan ağlama numaraları yapması. Ne istediğini anlatamıyor, anlatamayınca ıklıyor, ıklayınca bende ki sinirler geriliyor. İşte, esas konumuz burada başlıyor.

Anne olan bir dişi kişi, kesinlikle sakin ve uysal olmalı. Bazı sesleri duymamalı, hep pozitif bakmalı. Var mıdır, böyle bir şey? İnşallah vardır. :)

Annelik gerçekten de zormuş. Sevgili Blogcu Anne, anneliğin en güzel hallerini önümüze sererken, Annelik Her Zaman Toz Pembe Değil de diyor. Ne kadar haklı.! Her zaman güllük gülistanlık olacak söylemleri yalan.! Ama her zaman mutsuzluk olacak söylemleri de yalan.!

Ülkemizde anneler arası uçurum söz konusu. Bir kesim, hele bir doğsun da sen gör, hele bir yürüsün sen o zaman göreceksin, bunlar iyi günlerin derken; bir kesim de annelik harika, ay benim çocuğum hiç ağlamıyor, her gün 1 saat etkinlik yapıyoruz, bi uyudu mu bir daha sesi çıkmaz der. Peki, nereden geliyor bu kadar uçurum yaratacak fark?

Gerçekleri dile getirmemekten.!

Ben her zaman bade'nin mutlu, uysal, sakin bir bebek olduğunu söylerim dururum. Evet, öyle. Lakin, zaman zaman bizi çileden çıkaracak kadar da huysuz olabiliyor. Her günümüz, hopla zıpla ile geçmiyor.

Ben de annemi böyle zorluyor muydum? diye sık sık düşünürüm. Ki kesin zorlamışımdır. Çünkü Bade gibi ayşe de aynı şeyleri yaşıyor. Ya da ben yaşattım, siz yaşattınız, annenize.

Bu sebepledir ki bence anneliğin tek zor kısmı, sinirleri ile yaşamaya çalışmak olması. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder