4 Ocak 2016 Pazartesi

Bade 14 Aylık


Yaklaşık 2 aydır hiç sevmediğim ve bu zamana kadar da bu kadar uzun süreli yaşamadığım uyku sorunu ile başbaşa idik. Nasıl geçer, ne yapmalı? hiç bir bilgim yok. Kimi zaman bir kaç gün üst üste evde vakit geçirince, kimi zaman yok yere, kimi zaman da büyüme ataklarında bir kriz nöbeti oluyor.

Sabah 10'da uyanıyor, öğlen 1'de yatıyor. Buraya kadar her şey süper fakat, gece uykusu saati geldiğinde kıyamet kopuyor. Öfke nöbetleri, ağlama krizleri ve bazen 1'e kadar uyumama.... Çok şükür ki bu ara düzeldi. Yine tekrarlayacak biliyorum. :(

Uyku dışında başka bir sorunumuz yok. Her şey güllük gülistanlık diyebilirim. Fakat, eski tontikliği kalmadı, badişkomun. Tombik eller, ayaklar inceldi. Gayet fit. :) Kilo durumu gayet iyi ama.

Eskisi gibi evde oturmalar da yok artık. Kış mış dinlemiyor. İki, en fazla 3 gün durabiliyor. Sonrasında ana kapıya hareketlenmeler ve mızırdanmalar başlıyor. :) Eh, biz de geziyoruz.

Her şeyi anlıyor, artık. Kelime hazinesi de gelişmeye başladı. Ee, yürümeye de başladı. :))


Doğduğundan beri müzik ve kitap ilgisi hiç durmadan devam ediyor. Oyuncak sevmiyor. Tek derdi, kitap okumak, müzik dinlemek, kütüphaneyi boşaltmak ve yerleştirmek, dans etmek...

Artık alışverişleri kendi yapıyor. Önceden de ona seçtirmeye özen gösteriyorduk ama, bu aydan itibaren daha net, istekleri. Kitaplarını, kıyafetlerini, oyuncaklarını kendi belirliyor.

Anne diyor. Uzun bir süredir içimi erite erite anne diyor. :) Kahkaha atmaya çalışıyor ve bizi o kadar çok güldürüyor ki...

2 inci dişi de var kızımın. Geçen ay çıktılar ve hala diş buğdayı yapamadık. Vakti bir türlü denkleştiremedik ama, yapacağız inşallah.

Hiç toka sevmiyor. Saçını da taratmıyor. İlla kendi tarayacak. Tamam, tarasın ama, daha yapamıyor ki.. :)

Evcilik kurmaya çalışıyor. Bardağı, tabağı ve çatal kaşık takımları var. Onlarla bize bir şeyler içirip yediriyor. Kutu kutu pense de oynuyoruz, iki haftadır. Öğrendiğinden beri kahkahalarla oynuyor.

Kendi ağzını, kendi burnunu göstermeyi, kitapta ki hayvanların gözlerini göstermeyi ve ağzını, burnunu peçete ile silmeyi öğrendi. Hazır eline peçeteyi geçirmişken toz da alıyor. :))


Bu ara favori şarkısı 'whels on the bus pink'. Her gün 1 kez videosunu izleyerek dinliyor. Orada ki kızın hareketlerinin hepsini yapmaya başladı. Bazen ritim tutup şarkıyı mırıldanıyor.. :)

Favori mekanı da Trump Towers'da ki çocuk katı. Özellikle D&R Kids'de bolca vakit geçiriyor. Kitap seçiyor, oyuncak seçiyor. Çocuk katında ki oyuncaklara biniyor. Tırtıl ise, vazgeçilmez oldu. :)

Ben merkezcilikler de yavaş yavaş boy göstermeye başladı. Sanırım 2 yaş sendromu erken gelecek... İnşallah sakin ve çabuk atlatırız.


Geçen sene 2, belki de 3 aylık idi, karla tanıştığında. Bu sene daha bir anladı gibi. Kardan adam yapımına yardım etti ve bol bol karları elledi.

Ve bu sene 2. yeni yıl kutlaması yaşayacaktı ki talihsiz bir durumla kutlama yapmadık. Dayımla ilgili aldığımız üzücü haber, hepimizi yıkmıştı. Yeni yıla mutsuz girmiş olsak da, 2016'nın bizim için çok güzel günler getirdiğine inanıyoruz...


78 cm'lik Bade kızın bu ay ki serüveninin sonuna geldik...

See You Later


2 yorum:

  1. ayyy yerler onuu maşallahhh tam bir prensessss allahım sen konuyu biliyorsun amin :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Aminnn meltemcim. ;)) Öpüyorum.

      Sil