21 Ocak 2016 Perşembe

Bir İlk Daha...

Günlerdir bir heyecan içindeydim; Bade ile bir ilk daha yaşayacaktım.

Uzun zamandır aklımdaydı, Bade'yi tiyatroya götürmek. Henüz 15 aylık olması nedeniyle de hep çekiniyordum. Ablamın da tavsiyeleri ile kesin karara vardım. "Ben Duru'yu neredeyse 1 yaşından önce götürüyordum, tiyatroya." Dedi ablam ve ben de başarısız bir sonuç alsak bile denemek gerek diye düşündüm.

Bize en yakın kültür merkezinden bilet aldım ve bugün büyük gündü. :)

Bade kitaplara, müziğe ve kalabalık ortamlara hayran bir çocuk. Bu sebeple de tiyatroda mutlu olacağını biliyordum. Tahminlerimde de yanılmadım.

İlk tiyatro tecrübemizi, Üç Kardeş Ve Muhteşem Kurt isimli 3+ yaş kukla tiyatrosu ile yaşadık. Salona girip yerimize oturduğumuzda başlamasına 10 dakika vardı ve ben "işte şimdi sıkılacak, durmayacak" derken, Bade gayet büyük çocuklar gibi sessizce oturmuş etrafı seyrediyordu.
10 dakikanın dolmasına az kalmıştı ki, salon iyice doldu. Çok mutlu oldum çünkü, hep çocukların böyle güzellikten mahrum kaldığını düşünürdüm. Ama yanılmışım. Ne çok aile varmış, çocuklarını sanatla iç içe büyütmek isteyen.!

Önce bir ışıklar kapandı ve ardından neşeli bir şarkıyla başladı, gösteri. Pür dikkat izledik bizde. Kuklalar biraz korkunç gibi geldi bana ama Bade için hiç bir sorun yoktu. Ara ara alkışlamalar, müzik aralarında ayağa kalkıp dans etmeler ile bitirdik, gösteriyi.

O mutlu, ben ondan mutlu, eşim desen hepimizden mutlu.! :)Eh madem, bundan böyle her hafta geliriz biz buraya, diyerek ayrıldık. Yaşadığımız bu ilk, benim için en önemlilerinden biriydi. Artık kızım gerçekten de büyümüştü.!

Parka gidiyor, cafelere gidiyor, turlar atıyor, eğlence merkezlerine gidiyor, alışveriş yapıyor, oyunlar oynuyor, komşuluklar yapıyorduk. Şimdi bir de tiyatro keyfimiz eklendi. Onunla yaşadığım her şey, öyle keyifli ki. Sanki Bade'den öncesinde hiç yaşamamışım... Derdim ki, ben keyif insanıyım.! Peh, ne keyifi, ben nefes bile almamışım ki, Bade'den önce....

Her anımız daha da güzel olsun.... Amin.2 yorum:

  1. ne kadar erken alışırlarsa o kadar iyi tiyatro ve kitaplar çocuk büyütürken her zaman önceliğim olmuştur gerçekten ileride de faydasını göreceğimize de eminim ;)

    YanıtlaSil
  2. O zaman ben de bir an önce tiyatroda bir ilk yaşatmalıyım Ali Baran'a :)

    YanıtlaSil