9 Şubat 2016 Salı

Hastalık, Baby Shower, Nişan....

Ortalıkta büyük bir salgın var. Herkes grip, herkes öksürüyor, her çocuk ateşli... Biz de bu salgından nasibimizi aldık, geçtiğimiz haftalarda. Hala da etkileri sürüyor.


İlk önce ben getirdim o illeti eve. Benden sonra Bade ve eşimde hasta oldu. 1 haftadan fazladır yatak döşek yattım evde. Gözümü bile açamayacak kadar kötü olmuştum.

Benden sonra Bade'nin hastalanması da üstüne tuz biber oldu. Boğaz enfeksiyonu olmuş. Burun tıkanıklığından dolayı da boğazları iyice şişmişti. Öksürük olayını ikimiz de hala atlamadık.


Hastalanmadan bir gün önce Sevgili Elif (Bademle Buduk)'in babay shower partisine katılmıştık, Bade'mle. Çok eğlenceli, bol hediyeli, güzel bir parti olmuştu.


Tüm özlediğimiz arkadaşlarımızı da görmüş, bol bol sohbet etme şansı bulmuştuk.

Daha sonrasında kalktık ablamlara kalmaya gittik ve orada hastalığımız başladı. Bizde Duru'ya da geçti sanırım çünkü o da bir hafta kadar hasta idi. Çocuklar hasta olunca çok üzülüyorum.


Güzel bir hafta geçirdikten sonra evimize döndük. Biraz toparlandık derken hoopp, nişan zamanı. :)

Büyük ablamın nişanı vardı, 6 şubat'da. Sezen ablamın evinde yapmıştık. Çok kalabalık ve bir o kadar da güzel bir gün oldu.


Kardeş olmak çok güzel bir şey. Her ne kadar da tek çocuk diye ısrarcı olsam da bazen, Bade'nin de bir kardeşe ihtiyacı var diye de düşünüyorum.

Kendimden biliyorum; kardeşlik çok güzel. Dostsa dost, arkadaşsa arkadaş... Hepsi olabiliyor, kardeşin sana. Her durumda koşacağını bildiğin bir dayanak...!

Allah ayırmasın...


Ablamızın yüzü güldü, mutlu oldu, heyecanlandı. Biz ise onun duygularının iki katını yaşadık. Her şey onun için daha daha güzel olsun.

Mutluluklar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder