31 Mart 2016 Perşembe

Bir Gün

Bizim bir günümüz nasıl geçiyor?

Çok hareketli...


Sabah 7'de Bade'nin; "Anneeeeşşşş" sesi ile başlıyoruz, güne. Bir saate yakın ayılma faslı oluyor. Sonra hemen kalkıp, kahvaltısını hazırlıyorum. Şarkılar eşliğinde yiyoruz, birlikte.

Kahvaltı sonrası, altını değiştiriyorum. Uyku tulumunu çıkarıp, pijamalarını giydiriyorum. Hemen, çay takımı oyuncaklarına dalıyor. Biraz oynayıp sıkılıyor, odasına koşuyor. Yine bir "Annneeeeeşşşş aç" sesi ile gidiyorum, yanına. Oyun hamuru oynamak istediğini anlıyorum ve aktivite masasına geçip oynamaya başlıyoruz.


Yaklaşık bir saat kadar oyalanıyor. Sonra, kıyafet dolabını karıştırıyor. Bir elbise seçip giymeye çalışıyor. 5 dakika o şekilde evin bütün odalarını geziyor. Sıra kütüphaneyi karıştırmaya geçiyor. Kitaplarını indirip inceliyor. Bir kitap seçip okuyorum, Bade'ye.
Öğlen uykusu vakti geliyor. Bir bardak süt içip yatıyor. 2 saat uyku çekiyor ve saat 1'e doğru kalkıyor. Kalkınca yarım saat bekliyorum ve öğlen yemeğini yediriyorum. Hemen üzerimizi giyinip parka gidiyoruz. Saat 4'e kadar parktayız. Eve geliyoruz, meyve saati gelmiş oluyor. Meyve sonrası koşuyor odasına çizim yapmak istiyor. Boyama kitabını ve kalemlerini alıyoruz, aktivite masasına gidiyoruz. Bir saate yakın boyama yapıyoruz, beraber.


Hoooppp oradan kütüphaneye sonra salona ve balonla oynamaya. Arada lego yapıyoruz. Bebeği Ayşe'yi doyuruyoruz, uyutuyoruz. Oyuncaklara dalıyor biraz yine bir saat geçmiş oluyor. Uyku sıkıştırmaya başlıyor ve huysuzlanmalar başlıyor. Oyalamak için türlü oyunlar yapıyorum ve saat 8'i vurduğunda yemeğini yemiş, altı değişmiş, uyku tulumunu giymiş oluyor. Yatağa geçiyoruz ve günü sonlandırıyoruz.

Genel olarak rutinimiz bu. Arada farklı oyunlar, aktiviteler, geziler yapıyoruz. Ama ev halimiz genelde bu. Yorucu geçiyor aslında ama bir o kadar da sakin ve dingin. Bade'nin en sevdiğim yanı da bu. Gün içinde bunları yaparken şarkı dinlemeyi asla atlamıyoruz, çok mutsuz oluyor. Dinlemiyorsak bile mutlaka oyun oynarken ya da bir şeylerle uğraşırken birlikte mırıldanıyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder