5 Nisan 2016 Salı

Palyaço Prens


Bade'nin gittiği tiyatrolara bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz hafta Palyaço Prens oyununu izlemeye gittik. Bu sefer halası da bize eşlik etti.

Ülkenin birinde, bir prens dünyaya gelir ve periler, eşler, dostlar, iyi dileklerde bulunmak için saraya davet edilir. Fakat, cadıdan herkes korktuğu için, daveti gizli tutmak isterler. Nitekim cadı bu, hemen haberi olur ve yapar yapacağını.

Prens için öyle bir dilekte bulunur ki, prensi gören herkes işini gücünü bırakıp gülmeye başlar. Zaman geçer ve prens bu durumdan dolayı bir çok üzücü olay yaşar.


Aynı dönemde, başka bir ülkede de bir prenses dünyaya gelir ve cadı yine iş başındadır. Prenses için de kötü bir dilekte bulunur. Zaman geçer ve prenses de üzücü olaylar yaşar. Bu iki kader ortağı ilerleyen zamanlarda bir şekilde karşılaşır ve işler değişir....


Masal tadında bu oyun bizi çok eğlendirdi. Keyifle izledik, hep birlikte.

Bol oyunculu, müzikli, renkli dekoru olan değişik bir oyundu. Kostümler de çok ilgi çekici idi. Özellikle peri kızlarına bayıldım. Oyunun bir bölümünde de sihirbazlık gösterileri, danslar ve hokkabazlar vardı.

Bu arada 19 Nisan ile 24 Nisan arası Şehir Tiyatrolarında gün boyu ücretsiz aktivite ve gösteriler olacak, bilginiz olsun.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder