24 Mayıs 2016 Salı

Biraz Kızıl Biraz Mavi

Normal seyirinde giden hayatınıza yeni bir kişi dahil ettiğinizde, erkek ya da kız farketmez, hayatınız bir şekilde değişiverir..

Kimi zaman harika günler gelir hayatınızın içine, kimi zaman da kara bulutlar çöreklenir hiç beklemediğinizde.

Ne zaman geçeceği bilinmez, açtığı yaraların kapanacağı ise meçhuldur. Güzel günler geldiyse de mutlaka bir sonu olur. Hayat hep gül gülistan değildir. Eh, bu da doğa gereği böyledir. Lakin, zaman akıp gider. Hiç bir güzelliği o dakika dondurup uzun uzun yaşayamaz, hiç bir acıyı da o an söküp atamazsınız.


Mutluluğun anahtarı diye bir şey yoktur. Çünkü, hayatın hep iki yüzü vardır. Bu iki yüzü de her an karşımıza çıkartır. Bize de hep baş etmek kalır. Mutlulukla da baş ederiz, mutsuzlukla da.. Mutluluk bozulmasın diye uğraşırken, mutsuzluk da bir an önce geçsin diye uğraşırız. Hayat hep uğraşlarla geçer..

Zaman da hızla akıp gider. Bundan 5 yıl önceki halinizle şuan ki haliniz asla bir değildir ki o 5 yılda da neler gelip neler gitmiştir, hayatınızdan.

Hal böyle olunca da insanlık da değişir. Acılar bir şeyler öğretip karakterinizi yontarken, siz sadece izlersiniz kendinizi. Mutluklar bir şeyler katarken size, bir anda yok olan benliğinize şaşırırsınız. "Ama ben böyle biri değildim." derken, çoktan değişmiş olduğunuzu bile anlamazsınız. "Ne zaman bu hale geldim?" diye sormaya başlarsınız...

Eh, olduyla öldüye de çare yoktur. Kabullenmelidir artık, yeni benliği. Kabul edersiniz. Yeni kendinizle yaşamaya başlamışken, bir değişiklikle yine her şey başa sarar. Bazı şeyler içinizde uhte kalır, bazı şeyler için de iyi ki oldu dersiniz.

Keşke hep "İyi ki"ler olsa hayatımızda. Ama "Keşke"ler hayatın gerçeğidir ve kimsenin yakasını bırakmaz. Kiminin hayatında daha fazla, kiminin hayatında daha azdır. Az olanlar şanslıdır. Çok olanlar ise, bununla sınanır.

Acı insanı olgunlaştırır mutluluk ise güzelleştirir. 

Hele ki bir kadın en çok  mutluyken güzeldir.!!

4 yorum:

  1. çok güzel yazmışsın canım ellerine sağlık

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel yazmışsınız yüreğinize sağlık :) bende bloğuma misafir olarak bekliyorum :) http://modaveguzelliksokagi.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil