9 Mayıs 2016 Pazartesi

Hayallerin Büyük Olsun Küçüğüm.!

Hayal kurmadan yaşanır mı? Yaşanmaz..

4 yaşında da olsan, 80 yaşında da olsan, hayallerin vardır. Olmalı da. Hayatın en keyif alınan kısmı, yastığa başını koyduğunda kurduğun hayallerin gerçek olmasını dilediğin zamandır. Şahsen benim öyle.! Hayallerim olmadan yaşayamam. Kimi zaman gerçek oldular, kimi zaman hala hayallerim de kaldılar.. Hiç bir zaman kurduğum hayallerin peşini bırakmadım. Size de tavsiyem budur.!


Göbekli, paytak paytak yürüyen Pigi'nin hayallerinin peşinde koşmasını anlatan bir kitap bu. Deneme, başaramama, hayal kırıklığı, tekrar deneme, yine hayal kırıklığı... Ama asla ve asla pes etmemeyi vurgulayan bir hikaye...

1001 çiçek yayınlarından çıkan bu kitap, The New York Times Çok Satanlar Listesi'nde uzun süre yer almış. Olimpiyat ve Dünya Buz Pateni Şampiyonu Kristi Yamaguchi yazmış. Bu kitabın dışında 1 kitabı daha var.

Kitaba tesadüfen rastlamış ve üstün körü göz gezdirerek almıştım, Bade'ye. Eve geldikten sonra detaylıca inceledim ve gerçekten çok sevdim. Çocuklarımızın hayal ettikleri gibi yaşamalarını hepimiz isteriz. Bu kitapta da tam anlamıyla bu vurgu yapılmış.


Pigi, hayallerinin peşinden koşarken de, yenilgiye uğrarken de yalnız değil. Her zaman onu destekleyen annesi, dedesi, anneannesi ve arkadaşı Popi var. Bu kadar desteği arkasına almışken hiç yılmadan koşuyor, hayallerine....

Dilerim ki tüm çocuklar, hayal ettiklerini yaşarlar....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder