28 Eylül 2016 Çarşamba

OTURAN VE YÜRÜYEN YAVRU KÖPEK


10 ay ve üzeri bebekler için uygundur.

- Tasmasını çektiğinizde neşeli bir şekilde havlıyor.
- İlgilenilmediğinde ağlıyor.
- Tasmasını tutup yürüdüğünüzde sizinle birlikte istediğiniz yere gelir.
- Durduğunuzda da nefes alıp verir.


Hayvan severlik bambaşka bir şey gerçekten de. Hayvan sever insanların, bu dünya üzerinde bulunan her şeye daha farklı baktığına ve yaradılmış her şeyi bizden daha farklı sevdiklerine eminim. Ben de kendimce hayvan severim. Tabii ki, korktuğum ve yanından bile geçemeyeceğim bir çok hayvan var. Misal; yılan ve iguana... :)

Köpekleri ise bir farklı severim. Dost, sadık, daha insalcıl ve daha duygusal bulurum. Köpeklere karşı farklı bir sempatim ve zaafım var. Bade de ne zaman hayvanları tanımaya başladı işte o zaman ilk olarak tavşan ve köpek hayranı oldu. Sokaklarda gördüğümüz köpeklere bodoslama dalmaya başlayınca bu işe bir yöntem bulmam gerekiyordu. Hayvancıklara yazık. Bir anda üstlerine atlayıp mıncık mıncık seviyor köpekleri. :)


Evde köpek besleyebileceğimiz bir ortamımız yok.Bu yüzden gerçeğe yakın, Bade'nin ilgisini çekecek bir oyuncak köpek bulmalıydım. Adore Oyuncak'ın Tomy markasına ait olan Oturan Ve Yürüyen Yavru Köpek ile karşılaştık. Hemen kendisini evimize davet ettik. :) Bade'nin nasıl tepki vereceğini çok merak ediyordum bu yüzden de süprizi verirken videosunu çekip instagram'da yayınlamıştım. :)

İlk görüşte aşkı yaşadı Bade.. Köpeği Tomy'i hemen kucaklayıp sarmaladı.. Tıpkı sokaktaki köpeklere yaptığı gibi... 


Tomy, evimize geldiğinden beri bizimle bayağı bir haşır neşir durumda. Bade nereye Tomy oraya... Kitap okuma saatinde yanımızda, parkta salıncakların birinde Bade birinde de Tomy.. :) Sen neredeydin bunca zaman yahu.. Bayağı bayağı can sıkıntısını aldı götürdü Bade'nin.

Hayvan sever bir insan olmasını çok istiyordum, kızımın. Bu oyuncak sayesinde hayvanlara karşı daha bir duyarlı ve nasıl davranması gerektiğini daha iyi bilen bir birey olacak inşallah. Sadece vakit geçirme aracı olarak bakmıyorum ben oyuncaklara. Bu yüzden de evimize giren her oyuncak, bizimle bir bağ içerisinde...

Sabahları kahvaltısını, çayını eksik etmiyoruz, Tomy'nin. Ekmek elden su gölden yaşıyor. :)

Şimdi size kısa bir filmle Bade & Tomy 'nin aşkını izleteceğim...
Adore Oyuncak Tomy markasında 0 - 36 ay arası çocuklarınız için bir çok oyuncak bulabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder