8 Eylül 2016 Perşembe

OYUNCAKGİLLERBade için oyuncak seçimi ilk doğduğu andan itibaren büyük bir olay oldu benim için. Çünkü her ay farklı gelişim göstermekle birlikte, her ay oyuncaklara olan ilgisi de değişiyordu. Bir çıngırak bile seçerken özenle araştırma yaptım hep. Evet, kafayı yedim.! :)

Şuan işim daha kolay çünkü artık net bir şekilde seçimlerini belirtiyor. Fakat yine de her ay gelişimine ve ilgisine göre seçim yapmaya da çalışıyorum. Böyle bir araştırma yaparken Oyuncakgiller 'e rastladım, instagramda.

İnternet siteleri de mevcut fakat şuan yapım aşamasında. İnstagramda gördüğümde, oyuncak kiralama sistemi diye geçiyordu. Hemen bende bir merak uyandı ve firma ile iletişime geçip bilgi aldım.

Oyuncakgiller, bünyesinde çocuk gelişim uzmanları bulunduran bir firma. 0-4 yaş arası her çocuğun kendi gelişim ve zevkine göre, uzmanlar oyuncakları seçiyor. Bu oyuncaklar özel olarak 3 aşamalı temizlikten geçerek paketlenip hazırlanıyor ve evinize kurye ile teslim ediliyor. Tamamen eğitici ve öğretici oyuncaklar içeren pakette çocuğunuza özel 3 adet oyuncak bulunuyor. Bunları 1 ay kullanıyorsunuz ve tekrar firma ile iletişime geçerek kurye ile oyuncakları tüm meteryalleri ile geri teslim ediyorsunuz ve dilerseniz yeni paketiniz de geliyor.


Biz paketimizi almadan önce firmanın yolladığı anketi doldurdum. Bade'nin kaç aylık olduğunu neler yapmaktan hoşlandığını ve neleri sevdiğini detaylı bir şekilde anlattım. Bunu gerçekten de göz önünde bulundurdukları kesin ki gelen paket Bade'nin çok çok ilgisini çekti ve gelişimine de büyük destek oldu. Henüz renkleri bilmezken bu paket sayesinde 1 haftada renkleri öğrendi. Şekillerden 2 tanesini biliyorken şimdi neredeyse hepsini biliyor.

Bize gelen pakette, Ahşap Davul, Kancalı Yapboz ve Döndür Şekillendir isimli 3 adet oyuncak bir de Bilgi Kartı vardı.


Döndür Şekillendir; 18+ ay için. Renkli ahşap parçalar döndürülüp farklı şekillere bürünüyor. Mesela kalp olanı çevirdiğinizde elips şeklini alıyor. Alttaki ahşap tabaka da iki yüzünde farklı şekilller bulunan bir tabaka. Parçaları şekillendirip ahşap tabakadaki yere yerleştiriyor.


İnce motor ve kavramsal becerileri için güzel bir oyuncak.


Kancalı yapboz Bade'nin kahkahalar ve çığlıklarla oynadığı bir oyuncak oldu. Biz bunu ailece oynuyoruz ve bağırışmalar, şarkılar, kahkahalar havalarda uçuşuyor. :) Renkleri öğrenmesinde ki en büyük katkıyı da bu oyuncak sağladı. Yine 18+ay için. 4 ahşap parça birbirne geçerek bir puzzle oluşturuyor ve üstünde ki çubuklara, farklı renklerde ki şekiller takılıyor ve çıkarılıyor. Çubuklar öyle bir dizayn edilmiş ki daireyi üçgenin bulunduğu çubuğa geçirmek mümkün değil. Bu sebeple en büyük katkısı problem çözme becerisidir diye düşünüyorum.


Neredeyse 20 olacak ve Bade hiç sıkılmadan, her  gün mutlaka bu oyuncaklarla oynuyor. Ve ben bir şeyi farkettim ki, bir ton oyuncağı olan Bade'nin bu tarz hiç oyuncağı olmamış. Nedense hiç böyle bir oyuncak almamışız. Bu beni çok şaşırtmıştı. Demek ki gerçekten de bazen uzman gözüne ihtiyaç var...


3 yorum:

  1. Çocukların gelişimlerine katkı sağlayacak bu tarz ürünlere gerçekten bayılıyorum guzel günlerde kullansın 😊

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kesinlikle. Çok teşekkür ederim+

      Sil