12 Ekim 2016 Çarşamba

Duru İle Doruk - MevsimlerYazar: Prof. Dr. Üstün Dökmen


Prof. Dr. Üstün Dökmen'in yazdığı Duru İle Doruk kitabı serisinden Mevsimler adlı kitap, Bade'nin en sevdikleri arasında. Herkesin sevdiği bir mevsim vardır elbet. Benim ise yaz mevsimi..

Bu kitap bütün mevsimleri anlatan, her mevsimi kendine has özelleştiren bir kitap. Duru, her mevsim geçişinde hangi mevsimde ise onu sevdiğini söylüyor. Fakat annesi, acele karar vermemesi için her seferinde Duru'yu uyarıyor. Ve tüm mevsimler yaşandığında annesi Duru'ya en çok hangi mevsimi sevdiğini soruyor. Duru'nun kararı ise, kitabın sonunda.Resimler şahane anlatım ise, akıcı. Her mevsimi bizzat siz de kitaptaki kadar eğlenceli bir şekilde yaşıyorsunuz. Resimler sizi alıp, Duru'nun yanına götürüyor. Özlediğimiz ve teknoloji ile kaybettiğimiz bir çok değeri de bizlere hatırlatıyor. Soba üzerinde kestane yapmak gibi...

Eskiden ne büyük keyifti bizim için, kestane yapmak. Sobanın yanında oturup o harlı ateşin keyfini çıkarmak...

Kitabın en güzel özelliği, çocuğa yaşama sevincini aşılaması ve her anının tadını çıkartmayı öğretmesidir. Aynı zamanda mevsimleri tanıyıp, evrenin nasıl işlediğini anlamasını da sağlıyor. 

20 Ekim Perşembe gününe kadar bu yazının altına yorum bırakan 1 kişiye bu kitabı hediye edeceğim. Cuma günü kazanan kişiyi bu yazının altında belirteceğim. Bol şans. :)

Kazanan Özge Hanım oldu. İletişim bilgilerinizi cekcenselen@gmail.com'a bekliyorum. :) Tebrikler...8 yorum:

 1. Kitapları çok seven bir aile olarak şanslı olmayı çok isteriz.Sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Tam bizim için yazılmış bir kitap o zaman biz de ailecek yazı çok seviyoruz ama diğer mevsimler i de ayrı ayrı ozledigimi inkar edemem umarım bizim olur ����

  YanıtlaSil
 3. Oğlum ve ben kitapları çok severiz bakalım sansimiza artık 😋😋

  YanıtlaSil
 4. Yanıtlar
  1. Merhaba kazanan siz oldunuz. Tebrik ederim. ;) iletişim bilgilerinizi cekcenselen@gmail.com 'a atar mısınız?

   Sil
 5. Biz de talibiz bu güzel hediyeye :)

  YanıtlaSil
 6. Sonuçlar açıklanmadı mi cnm

  YanıtlaSil