19 Ekim 2016 Çarşamba

Piapolya / imagnet Fun


Pia Polya, Nükhet Hotalı Aydın tarafından tasarlanmış bir çizgi karakter. Biz onu instagramdan tanıdık. Sevimli kıyafetleri, duyguları anlatan yüz ifadeleri ile çok sevimli bulduğum bir karakterdi. Bade son zamanlarda korkmuş kız, ağlayan kız, sinirli gibi duyguları taklit etmeye bayılıyor. Bu durumdan dolayı da bu kızları bizim eve de davet edeyim dedim. :) Bade'nin ilgisini çekeceğini düşünüyordum. Siteye bir göz atayım derken bilmediğim bir çok şey gördüm. Sadece duygu kartlarından ibaret sandığım bu Pia Polya kızları aslında birer zeka geliştirici, eğitici ve öğretici oyuncaklar topluluğuymuş.

Pia Polya kızlarının zeka gelişim kartları, yap-bozları, sayıları öğreniyorum treni gibi bir çok seçeneği var. Aynı zamanda İmagnet Fun isimli başka bir markayı da bünyesinde bulunduruyor. Bu markada ise; eğlenceli yüzler, deniz canlıları gibi magnet ouncaklar yer alıyor. Biz seçimimizi, İmagnet Fun'dan eğlenceli yüzler ve Pia Polya'dan da şekilleri ve renkleri gruplandırıyorum yap-bozu ile parmak kuklalardan yana yaptık. Her aya uygun gelişimi destekleyici bir çok ürün bulabilirsiniz. Siteyi bir inceleyin ve mutlaka Pia Polya'yı instagramdan takip edin derim. Çünkü, sık sık oyun önerileri veriyor bu sevimli kızlar.. :)
Şekilleri Ve Renkleri Gruplandırma Kartları

18 / 48 ay çocuklar için uygundur.
İçerisinde, 8 gruptan oluşan 40 parçalı puzzle bulunuyor.

Fotoğrafta da gördüğünüz gibi her renge bir şekil verilmiş. Ayrıca grubu tamamlarken çocuğunuza diğer nesneleri ve kavramları da öğretmeniz mümkün.

Biz oynarken 2 grubu alıp parçalarını ayırıyoruz. Daha sonra hepsini tek tek öğretiyorum. Bak bu kırmızı bir daire, Bak bu kahverengi oyuncak ayı diye. Etkili oluyor gerçekten de. Daha sonra da Bade'ye puzzle birleştirmesini söylüyorum. Biraz zaman geçtikten sonra da başka 2 gruba geçiyoruz.

Bu oyun ile çocuğunuzun zeka gelişimini desteklemiş olursunuz.


İmagnet Fun - Eğlenceli Yüzler

Bence Türkiye'de ilk.. Ve tek.. Abartmıyorum, tasarımı, kalitesi ve özellikleri ile bir numara. Hayatım boyunca hiç böyle bir oyuncağım olmadı benim. Neyse ki benimde oynamama izin veriyor, hanımefendi. :)

Funny Faces isimli bu oyuncak aslında 36 üzeri çocuklar için uygundur. Fakat Bade her zaman büyük yaş oyuncaklarına daha meraklı ve ilgili oldu. Bu sebeple özellikle bu oyuncağı aldım. 1 adet fon kapağı olan metal kutu içerisinde 39 adet parça bulunuyor. Bu parçalar ile 8 farklı karakter yapabiliyorsunuz. Palyaçosundan prensesine, cadıdan korsana kadar bir çok karakter var.

İlk günler Bade, kafasına göre yapmaya çalışıyordu. Karaketerleri birbirine karıştırarak hayal gücü ile oynuyordu. Ki ben zaten bu şekilde oynamasını daha çok sevdim. Bağımlı kalmadan kendi tasarımını oluşturuyordu. Şimdilerde ise karakterleri keşfetti ve yapabildiğini de görünce daha bir bağlandı bu kutuya. Fakat sadece 2 karakter üzerinde yoğunlaşmış durumda. Prenses ve palyaço... :)

Bu oyuncak ile çocuğunuzun el-göz koordinasyonu sağlamasını desteklemiş, hayal gücünü arttırmasına destek olmuş, düşünme becerisini arttırmış olursunuz.


Bade masal dinlemeyi, kendi dilince de okumayı çok seviyor. Her gün mutlaka bir kitap okuma saatimiz var. Bu sebeple de bu oyuncak tam bize göre oldu. Oyuncakta bulunan bütün karakterleri biliyor olması da ayrı bir yakınlık sağladı, Bade'de.

Pia Polya Parmak Kukla-Masal Kahramanları isimli bu oyun  içerisinde 14 adet kukla vardır. 12-48 ay arası çocuklar için uygundur. Cadı, Prens, Yedicüceler gibi masal kahramanlarını içerir.

Bu oyuncak ile yine hayal gücünü arttırmış, dil gelişimini sağlamış olursunuz. Biz bu kuklaları kitap okurken de kullanıyoruz. Eğlenceli bir hava kattı, rutinimize. 

Kısa bir video ile de parmak kukla oyunumuzu sizlere izletmek istiyorum. :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder