16 Kasım 2016 Çarşamba

Bisküvi Adam


5+ yaş için hazırlanmıştır.
Süresi, 50 dakikadır.

Geçtiğimiz pazar, Kağıthane'de oynanan Bisküvi Adam tiyatrosuna gittik. Şansımıza en ön sıralardan izleyebildik. İlk kez sahneye bu kadar yakındık.

Oyunun dekoru kocaman bir mutfak idi. İçerisinde radyo, tabak, merdane, fincan, çaydanlık gibi, mutfak içerisinde bulunacak her türlü araç vardı. En çok dev bulaşık süngerini sevdim. :)

Hikayeyi bize; tuz, biber hanım, guguk bey, poşet çay ve tabii ki bisküvi adam anlatıyordu. Bir de istenmeyen fare vardı.5 yaş üzeri bir oyun olmasına rağmen 3 yaş için de gayet uygun bir yapısı var. Bade'nin de dikkatle izlediği bir oyundu. Sık sık müziklerle çocukların ilgisini çekecek bir şekildeydi. Oyunun bir kısmında sahneye yiyecek istemeleri de çocukları heyecanlandıran bir kısımdı. İzleyici ile birlikte yapılan bir iş birliği idi (Fareyi yakalamak için.)


Konu;

Mutfak saati Guguk Bey'in bir gün sesi çıkmaz. Bir rahatsızlıktan ötürü sesi kısılmıştır ve bu durumda evin sahipleri onun bozulduğunu düşünüp çöpe atmak ister. Bu tehlike karşısında Guguk Bey, arkadaşlarından yardım ister.

Fırından yeni çıkmış Bisküvi Adam, onların bu derdine ortak olacak ve Poşet Çay ile iş birliğine girerek Guguk Bey'i bu dertten kurtaracaktır. Ama tüm bunların yanı sıra, davetsiz misafir Fare, Bisküvi Adam'ı yemek ister. Bu durum üzerine sıkı bir dostluk kurulur ve tüm sorunlar aşılır.

Bol şarkılı, danslı bir oyundu. Çocukları ürkütecek hiç bir unsur yoktu. Sevgi, dostluk, yardımlaşma vurgulanırken; hastalıklardan kurtulmak için bitki çaylarının büyük etkisi olduğu da güzel bir şekilde anlatıma eklenmiş.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder