17 Kasım 2016 Perşembe

D-C Fix (Yapışkanlı Folyo) Kaplama Nasıl Yapılır?

Bade'nin odasına kütüphane yapmayı çok istiyordum. Bizim arka odamızda ki kütüphanede 3 büyük raf kaplıyordu, kitapları. Kendi odasında da kitaplarının bir bölümü olsun ki sık sık kitapları ile vakit geçirsin istiyordum.

Ablam kızının odasını değiştirme kararı alınca odadan çıkacak olan 3 raflı, tam Bade'nin odasına uyacak bir kitaplığı hemen kaptım. :) Fakat kütüphanenin üzerinde yer yer soyulmalar vardı. Uzun süredir kullanıldığı için dış kısımları hasar görmüştü.

Biz de odaya uygun bir D-C Fix kağıt bulup kaplama yaparak daha dekoratif ve daha yeni bir görünüm elde etmek istedik. Bauhaus'dan çiçekli, odanın renklerini içinde bulunduran bir yapışkanlı folyo aldık ve başladık kaplamaya.

Şansım var, eşim bu konulardan anlar. Elinden gelmesi bir yana gerçekten de düzgün bir şekilde özenerek yapar. Önce kitaplığı parçalara ayırdık. Tabii, Bade'nin de yardımı ile. :)


Sonra da kaplanacak yerleri tek tek, çok dikkatli bir şekilde kapladık.


Eğer, kaplamanızın kusursuz olmasını istiyorsanız;

  1.  Cam sil ile kaplanacak yüzeyi iyice ıslatın ve yapışkanı çok yavaş bir şekilde yapıştırın.
  2.  Yapışkanın üzerinden sert bir ( kredi kartı da olur ) cisimle bastırarak geçin.
  3.  Kaplama işi bittikten sonra da üzerinden ütü ile geçin.
Bu belirttiğim 3 maddeye dikkat ederseniz, hem düzgün bir görünüm elde edersiniz hem de, yapışkanlı folyonun uzun süre dayanıklı olmasını sağlamış olursunuz.

Kaplamamız gereken yerleri kapladıktan sonra kitaplığı birleştirdik ve Bade'nin odasına yerleştirdik. İşte bu da son hali.. :)


Güzel olmuş mu? :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder