1 Kasım 2016 Salı

Mektup Arkadaşı

Uzun zamandır hayalimde olan bir şeyi bugün gerçekleştirdim. Çok mutluyum..

Mektup arkadaşı diye bir şey duydunuz mu, bilmiyorum. Ben uzun zamandır bilgi sahibiyim bu konuda fakat bir türlü hayata geçiremediğim bir istek, bir hayal olarak kalmıştı. Çünkü güvenemiyordum. Doğru işlenip işlenmediğinden emin olamadığım bir sistemdi. O sorunumu aştım ve emin olduğum bir aracı ile bir mektup arkadaşı edindim.

Mektup arkadaşlığı tam olarak şöyle bir şey; köy okullarında okuyan, ihtiyaç sahibi çocuklar belirleniyor ve mektup arkadaşı arayan kişiler bu çocuklardan biriyle manevi ablalık ya da abilik etmek için mektup arkadaşı oluyor. Böylelikle sizden kilometrelerce uzak bir küçük yüreğe dokunmuş, tertemiz bakan gözlere umut ışığı olmuş oluyorsunuz.


Bugün ben de ilk mektubumu yazdım. Hayatımda bir ilki ve hep istediğim hayalimi gerçekleştirmiş oldum. O kadar heyecanlı ve mutluyum ki, içimde ki huzuru anlatamıyorum. Kelimelerim duygularımı anlatmaya yetmiyor. Artık Siverek'de bulunan bir kız çocuğu ile gönül bağım var. Belki hayatım boyunca tanışamayacağım, varlığından haberdar bile olamayacağım bu kız çocuğu bana büyük umut oldu. İnşallah ben de ona bu hayat yolculuğunda iyi bir yoldaş olurum.

O benim ilkim... Bu yüzden onu asla unutamayacağım. Mektubuma yazacağı cevabı dört gözle bekleyeceğim. Ona yoldaş olmak, dertleşmek, mutlu olmak, bir şeyler paylaşmak, dostluk kurmak ve onu tanımak bana çok iyi gelecek, bunu hissediyorum. Ben de onun hayatına iyi gelmek için elimden geleni yapacağım. Bu projeye destek olan, hayata geçiren, bu işte emeği olan tüm herkese buradan da teşekkür etmek istedim.

Sizler de mektup arkadaşı edinmek isterseniz; Instagram'da bulunan @mektup.arkadasim hesabı ile iletişime geçebilirsiniz.

Dilerim daha çok insan, daha çok çocuğun kalbine dokunur...

Çocuklar bizim geleceğimiz, onlara çok iyi bakalım..!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder