3 Kasım 2016 Perşembe

Oyun Treni


Pınar Çocuk Tiyatrosu Sezonu Ekim ayında Oyun Treni isimli tiyatro oyunu ile açtı.
Ekim ve Kasım ayı boyunca her Cumartesi ve Pazar günleri saat:11.00'da Profilo Avm'de ÜCRETSİZ olarak gösterimde.Biz de tiyatro sezonumuzu bu oyun ile 22 Ekim'de açtık. Geçen kış az da olsa bir kaç oyuna gitmiştik Bade ile. Neticede 1 yaşındaydı bu yüzden daha az gittik ama her gittiğimizde çok eğleniyor ve sonuna kadar dikkatle izliyordu. Bu sene onun için daha bir anlaşılır oldu. Konuşmaya tam anlamıyla başladığı için, oyunlardan zevk alıyor. Bazen oyuna katılıyor. Bu da beni çok mutlu ediyor. Sanata eğilimli bir çocuk olmasını istiyorum ki zaten burcu gereği de çok sanata düşkün. Müzik kulağı çok gelişkin. Bu alanda o da isterse onu yönlendirmek isterim. Ayrıca evde de sürekli bize taklitler yapıyor hikayeler anlatıyor parmak kukla oyunu ile. Gelelim konumuza.

Bu sene ilk tiyatro oyunumuz, Oyun Treni oldu. Pınar Çocuk Tiyatrosu'na ait ücretsiz bir oyun. Keyifli, öğretici ama sonlara doğru sıkıcı idi. Gerçekten çok faydalı bilgiler. Fakat biz son 10 dakikasında çok sıkıldık. Hani sadece Bade değil, biz de yetişkin olarak sıkıcı bulduk. Daha kısa olsa daha güzel olabilirdi.


Sporun insan sağlığına katkısı, sağlıklı beslenmenin önemi, dostuluğun güzel bir şey olduğu gibi bir çok konuya değinen bir oyun. İçerisinde yarışmalar da yer alıyor. Soru ve cevaplarla oyuna renk katılmış, eğlendirme amaçlanmış.

Neşeli müzikleri ve danslarıyla da görsel şölen sunulmuş.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder