19 Kasım 2016 Cumartesi

#tecavuzmesrulastirilamaz

Bu ülkede halk neyi istemiyorsa o olmaya başladı, son zamanlarda. İç karartıcı olmakla birlikte geleceğimizden korkmaya başladık. Bu durum hiç de hayıra işaret değil.

Cuma sabahı hayatımıza giren bir önerge ile bütün sinirler tavan durumda. Ben kabul edemiyor, hazmedemiyor, hayal dahi edemiyorum bu önergenin kabulünü.

Bu ülkede uzun bir süredir kadın olmak bir lütuf iken, son zamanlarda kadın olmak ölüme işaret olmaya başladı.

Tecavüze uğramak, bir de tecavüzcün ile evlenmek bizlere, çocuklarımıza reva görülüyor. Böyle bir şeyi kim kabul edebilir?

Biz vicdanlarımızı nereye gömdük? Ne olur kendinize gelin. Bırakın önergesini, böyle bir şeyin konuşulması bile büyük kabahat...

Şeytan, insanları bozmak, kötülüğü yükseltmek için var ama kalplerimiz ve beynimiz de, doğruyu bulmak, adaletli ve vicdanlı olmak için var. Hiç hayal edebiliyor musun?

Hayal edebiliyor musun? Çocuğun TECAVÜZE uğrayacak ve sen onu ellerinle gidip tecavüzcüsüne eş yapacaksın. Benim yazarken bile kalbim sıkışıyor, senin okurken gözlerin doluyor mu?

Hiç hayal edebiliyor musun?

Bu önerge acil bir şekilde geri çekilsin. Kesinlikle ve kesinlikle TECAVÜZ MEŞRULAŞTIRILAMAZ....!!!!

4 yorum:

  1. Korkarim ki bu kanun sayesinde cinayet orani da artacak cünkü insanlar bulamadiklari adaleti kendileri saglamaya çalisacak.

    YanıtlaSil
  2. Öyle görünüyor. Benim en büyük endişem ise, bu kanunu destekleyen anne babaların olması....

    YanıtlaSil
  3. Çok güzel, net ve kısa yazmışsın bravo. Toplumda bile isteye mi infial durumu yaratmak istiyorlar, yoksa ötekilerin zorlu hayatını kolaylaştırmak yerine herkesin hayatını zorlaştırarak Eşitlik algısında bükülme mi yaratıyorlar? Bir o kısmı anlayamadım?

    YanıtlaSil