30 Kasım 2016 Çarşamba

Vissmate


Kadınların en büyük çilesi tabii ki temizlik. Böyle nankör bir iş ben hayatımda görmedim. Sonuç alınamayan, yapmayla bitmeyen bir iş. Üstelik de vakit çalan ve fazla efor sarfettirerek yoran da bir iş.

Evin içinde bir de çocuk varsa.... Allah.! diyorum. :)

Evimiz sürekli dağınık ya da sürekli pislenen bir ev değil fakat buna rağmen evde bir çocuk olması sebebi ile 2 günde bir silip süpürme ihtiyacı hissediyorum. Ayda 1 kez de büyük ve derin bir temizlik işin içine girince, ömrümün çoğu bu işle geçiyor. :)


Her markayı hemen hemen denedim. Fakat en çok Vissmate ürünlerini sevdim. Geçen sene tanıştım bu marka ile. En çok çamaşır sularını denemis ve en çok çam kokulu olanını sevmiştim. 

Geçenlerde yüzey temizleyici, arap sabunu ve silikon temizleyici aldım. Evde bir derin temizlik hakimdi. İnanın normalin daha azı bir efor sarf ettim ve miss gibi bir koku 1 gün boyunca evin içindeydi. Normalde silme işlemi biter bitmez koku da uçup gider, ama Vissmate'in lavanta kokulu yüzey temizleyicisi ile silme işlemi yaptıktan sonra 1 gün boyunca koku evin içinde kaldı. Temizlik dediğin böyle olacak. Ev, miss gibi temizlik kokmuyorsa ne yapayım o evi..

Arap sabununu da banyo halımı yıkarken kullandım. Kokusu bildiğimiz o arap sabunu kokuları gibi gelmedi bana. Sanki o da daha bir yumuşak kokuya sahip olmuş gibi. İnsanın genzini doldurmuyor. Rahatsız etmiyor. Önemli olan ise leke, kir bırakmıyor ve yumuşacık yapıyor halıyı. Arada salon ya da hol halılarımı da onunla silmeyi düşünüyorum.

Silikon temizleyiciyi ise Bade'nin sürekli gidip elleriyle parmak izlerini bıraktığı ayakkabılık aynasında kullandım.

Şu temizlenmemiş hali;


Sağ taraf, vissmate silikon temizleyici sıkıldıktan sonra ki hali.

Sıktım, biraz bekledim ve mikrofiber bir bez ile hiç yorulmadan sildim. Sadece tek hamle.!


Vee sonuç....

Cam sil de aynı görevi görüyor ama iki üç kez uğraşmak gerekiyor. Bu ürünle tek hamlede mükemmel sonuç...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder