7 Aralık 2016 Çarşamba

Yılbaşı Ağacı

Bir önce ki yazımda da bahsetmiştim; Aralık ayı gelince bir telaş başlıyor diye. Gerçekten de öyle. Cafeler, AVM'ler, evler süslenmeye başladı.

Yeni yıl süslerinin başında gelen, yılbaşı gecelerinin simgesi haline gelen çam ağaçları da en büyük hazırlığı kapsıyor. Geçtiğimiz hafta ablamların evinde bir ağaç kurmuş ve süslemiştik. Bade çok sevdi ve evimizde de olsun istedi. Zaten ben de onun anlayacağı bir zamanda beraber eğlenerek kurmak istiyordum ve bunun için de eve hiç ağaç kurmadım.Dün ailece Euro Flora'ya gidip alışveriş yaptık.Bade hanım kapıdan girer girmez kendini kaybetti. Ah bu kadınların alışveriş aşkı... :))

2 yaşında da olsan, kendini kaybediyorsun.

Ne beğendiyse attı arabaya.Yoyel (Noel) Baba ve Kardan Adam'ların yanından ayrılmak istemedi. Tam ona göre, cafcaflı bir yerdi.

Her istediğinizi bulabileceğiniz bir yer, özellikle süs eşyları için tek adres bence.

Ağacımızı ve süslerimizi alıp hemen eve koştuk. Bade, ağacı kurmak için sabırsızlanıyordu.

Ağaç için aldığımız süsler biraz az geldi, bu hafta başka süsler de alıp ekleyeceğiz. Çünkü, tahmin ettiğimizden büyük bir ağaç almışız. :))

Ağaç kuruldultan sonra Bade'nin keyfine diyecek yoktu. Kurulma aşamasında babasının canını çıkarmış olsa da ( oraya değil baba, şuraya tak. Hayır buraya tak. Diye diye başını yedi, adamın. ) ;))) sonrasında onun mutluluğu bizi göklere çıkardı.


Uyuyana kadar da oturup ağacı izledi...

Çocuk olmak öyle güzel ki.... ;)


2 yorum:

  1. ne güzel beyaz bir yılbaşı ağacı çok hoş olmuş ellerinize sağlık:)

    YanıtlaSil