10 Mart 2017 Cuma

Benim Kızımın Elleri Boyalı.!

Oldum olası sarı ve kırmızı saç hastasıyım. Yaklaşık 13-14 yaşlarımdayken de topuklu ayakkabı sevdalısıydım. İmrenirdim giyenlere.. "Bir büyüyeyim, ben de giyeceğim.! Hıh..." derdim içli içli bakarken, topuklu ayakkabılara...

Hiç bir zaman da tutturamadım anneme, bana oje sür, ben topuklu giycem, ben bu elbiseyi (abiye) giycem, diye. Çünkü bilirdim yaşımın gelmediğini...

O dönemde benim ailem böyleydi.! Şimdi yıl olmuş 2017, tüm anneler de bilinçli, cinsel istismar hakkında bangır bangır uyarılar her yerde, çocuğunu teşhir etme diye de kampanyalar topluluklar var.

Peki niye hala kız çocuklarına daha 1,5-2 yaşında oje sürenler, amaan parlatıcı nemlendirici ruj o diyip makyaj yapanlar, yaşı daha minnacıkken abiye kıyafetlerle süsleyenler var? Bir de bunu ballandırıp gözümüze sokanlar var?Bir durun yahu.! Silkelenin. Tüm her şeyi sıfırdan alın ve daha 1.yaşını yeni kutladığınız çocuğunuzu 18 yaşında bürüneceği hale sokmayın.!


Benim kızımın elleri boyalı.! O çocuk olduğu için de pastel boyadan sulu boyadan hee bir de yüz boyasından başka bir şey bilmez. İstemez.!

Hiç mi beni görmüyor oje sürerken, makyaj yaparken? Elbette görüyor ve her seferinde de ben de yapabilir miyim, sürebilir miyim diye soruyor. Bunun tek bir cevabı var.

"HAYIR."

Daha küçük olduğunu, yaşına uygun olmadığını anlatın. Ama asla, "evet, hadi gel de sürelim." DEMEYIN.!

Çocuktan gelin olmaz diyoruz ya hani işte, çocuktan kadın da olmaz.! O daha çocuk...!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder