13 Mart 2017 Pazartesi

Yumurtalı Saç Maskeleri

Yumurtalı Saç Maskeleri

Özellikle de saç dökülmesi sorunu yaşayanlar için evde hazırlanabilecek en basit ve doğal saç maskelerinden birisi olarak; yumurtalı saç maskesi ile saçlarınızı kısa sürede güçlendirebilir ve saç dökülmesi sorununu önemli ölçüde engelleyebilirsiniz.

Yumurta içeriğinde bulunan protein ve amino asitler, saçlarınızı tamamen doğal bir şekilde güçlendirir. Öte yandan yumurtanın saçınız için daha pek çok faydası vardır. Yumurtalı saç maskeleri hazırlamak oldukça kolaydır. Hemen her mutfakta bulunan yumurta ile hazırlayacağınız doğal saç bakım maskesini diğer bakım ürünleri ile birlikte ya da harici olarak da kullanabilirsiniz. Fakat saçınıza bakım için kozmetik ürünleri çok kullanmamanız daha doğru olacaktır. Nitekim kozmetik ürünlerin bir kısmı saçın doğal dengesine, özellikle saç derisi üzerindeki yağlara zarar vermektedir ancak yumurta ile uygulayacağınız saç maskesi içeriğinde ise doğal yağlar bulunur ve bu yağlar, saç derinizin faaliyetlerini gerçekleştirebilmesinde gerekli olan yağlar ile aynıdır. Dolayısıyla yumurta içeriğini saç diplerinize yedirdiğinizde, doğal bir bakım yapmış oluyorsunuz.


Normal Saçlar için Yumurtalı Saç Bakım Maskesi

Normal saçlara sahipseniz, sadece 3 yumurta sarısı karışımı ile saçlarınızı daha güçlü, doğal ve canlı gösterecek bir maskeyi uygulayabilirsiniz. Karışımı saç derinize doğru yaklaşık 5 dakika boyunca uygulamalısınız. Sonrasında 30 dakika bekleyip durulayın. Bu bakımı düzenli uyguladığınızda sonuçları hissedeceksiniz.

Yağlı Saçlar için Yumurtalı Saç Bakım Maskesi

Yağlı saçlar, pek çok saç derisi problemine sebebiyet verir. Bu nedenle saçın normal yağ dengesini sağlaması gereklidir. Bunun için yumurtanın akı kullanılır. Dolayısıyla maskemizi yumurtanın beyazından hazırlamamız gerekiyor.

Malzemelerimiz;

     2 yumurta akı
     1 çorba kaşığı bal
     1 çorba kaşığı zeytinyağı

Uygulanışı;

Parmak uçlarınızı kullanarak, karışımı yavaş yavaş saç derinizi ve diplere doğru uygulayın. Karışımı tüm saçınıza eşit miktarda yaymaya özen gösterin. Yaklaşık 5 dakikalık bir uygulama sonucunda, yumurta içeriğinin saç diplerinizde tam olarak emilmesi için 45 dakika kadar bekleyin. Sonrasında ılık bir duş alarak saçlarınızı durulayın. Bu saç bakım maskesini düzenli bir şekilde uyguladığınızda doğal sonuçları hissedecek ve ayna karşısında da gözlemlemeye başlayacaksınız.
1 yorum: