25 Temmuz 2017 Salı

Art Craft Oyun Hamuru Setleri


Bade 10 aylık mı, 11 aylık mı, tam hatırlamıyorum ama 1 yaşına gelmeden oyun hamuruyla tanışmıştı, çok iyi biliyorum.

Birlikte ilk yaptığımız şey, hamurları renk renk yuvarlaklar yaparak aktivite masasına dizmek oluyordu. :)

1,5 yaşından sonra setlere merak sardı. Fakat sadece şekiller olan bir set almıştık. Onlarla uzun bir zaman oyalandı. Şimdi 3 yaşına girmek üzere ve şekiller artık ilgi alanı değil. Daha kapsamlı setler istemeye başladı. Çünkü hamurla oynarken uzun vakitler harcayabiliyor ve keyifle kendini vererek oynayabiliyor, hayal gücünü de kullanabiliyor. Bu sebeple asla hamura verdiğim paraya acımadım.

Geçtiğimiz haftalarda Art Craft 'ın 5 setini birden sipariş ettik ve eve geldiğinde, Bade'nin mutluluğu paha biçilmezdi. Bade hemen hepsini açayım bakayım, sonra da kenara atayım tarzında bir çocuk degil. Gelen paketlere açmadan tek tek baktık ve 1 tanesini seçmesini istedim. Önce bir kutuyu açtık diğerleri de daha sonra açılmak üzere kaldırıldı.

İlk açtığımız kutu, Doğum Günü konseptli, pasta hamur seti idi.


İçinde; 5 adet farklı renkte hamur, 1 adet 3 boyutlu cafe şeklinde karton, 1 adet merdane, 1 adet yıldız şekil verici, 2 adet bıçak, 4 adet şekil ve 1 adet de pasta süsleme tablası var.


Her gün, hiç bıkmadan oynuyoruz. Yeni yeni pastalar yapıp evde doğum günü partisi yapıyoruz, 3 boyutlu cafemizde pastalarımızı satışa sunuyoruz. :)


Diğer aldığımız setler ise;

Kap kek hamur seti,

Pizza hamur seti,

Çiftlik hamur seti,

Hamburger hamur seti.

Hepsi birbirinden güzel ve eğlenceli. Hamurun pofidikliği ise oyuna ayrı bir eğlence katıyor. Birbirlerine yapışıp karışmıyor. Bu da benim için önemli bir özellik.

Ayrıca hamur oyunlarının çocuklar üzerinde yatıştırıcı bir etkisi olduğuna inanıyorum. Bizim her zaman kurtarıcımız olmuştur. Dışarı çıktığımız zamanlarda da yanımıza alıyoruz bir tane.

1 yorum: