13 Temmuz 2017 Perşembe

Bioderma Sebium Global

İlk kez 70’li yıllarda gündeme gelen Bioderma cilde saygı ilkesinden yola çıkılarak hazırlanmıştır. Formüllerinde biyolojik temelleri baz alır ve bu açıdan dermatolojik sorunlara çözüm getirme konusunda fark yaratır. Bioderma, cilt sorunlarının kendi potansiyeli içinde çözülmesini hedefler. Bunun için de cildin kendi savunmasında güçlendirici etki yaratır. Bioderma Sensibio H2o gibi önemli serileri içinde bulunduran marka, objektiflik açısından da hassas bir tutum sergilemektedir. Diğer çok sayıda markanın aksine ürünlerden bağımsız bir şekilde sorgulanmayı kabul eder.  Bu özelliği markanın gelişimine ciddi katkılar sağlamıştır.

8 Madde İle Bioderma İlkeleri

Bioderma, 8 temel ilkesi ile formüllerini sağlam bir zemine yerleştirmiştir. Bugün dünya çapında bir marka olmasında bu prensipler önemli yer tutar.

Biyolojik patentler ilkesi: Sorunların kaynağına yönelik dermatolog ve biyologlar tarafından hazırlanan ürünler geliştirmeyi ifade eder.

Dermatolojik İleri Formülasyon ilkesi: Cilde zarar veren dış etkenlerin giderilmesini sağlayan üstün formülleri belirtir.


Dermatolojik güvenlik ilkesi: Problemlere karşı cilt yapısına güçlü bir direnç kazandırmayı ifade eden ilkedir.

Bilimselliği kabul edilmiş bileşenler ilkesi: Bioderma ürünlerindeki bileşenlerin sağladığı yararlar defalarca testlerle kanıtlanmıştır.

Seçim titizliği ilkesi: Formüller oluşturulurken kullanılacak olan ham maddelerin büyük bir titizlikle seçildiğini belirten ilkedir.

Dermatolojik etkinlik testleri ilkesi: Sağlık dernekleri ve kurumları paralelinde, soru işaretlerinden uzak bir üretim anlayışını ifade eder.

Klinik detaylar ilkesi: Alerji ve toksik alanında uzman kişilerin yaptığı klinik deneylere gönderme yapan ilkedir.

Toplam izlenebilirlik ilkesi: Bioderma ürünlerindeki formül ve bileşenlerin köken açısından birtakım standartlara uygunluğunu açıklayan ilkedir.

Bioderma Sebium Global Sivilceleri Gidermeye Yardımcı Krem

Bioderma Sebium Global markanın en popüler ürünlerinden biridir. Sivilce oluşumu için meyilli yağlı cilt tiplerinde fark yaratan etki gösterir.

Kıl köklerinde salgılanan sebum fazlasının neden olduğu sivilceleri yağ miktarını dengeleyerek azaltır.

Cildi sağlıksız parlamadan arındırır. Matlaştırıcı etkiye sahiptir.

Yağlı ciltler sanılanın aksine nem açısından da sorun yaşayabilirler. Sebium Global Sivilceleri Gidermeye Yardımcı Krem yağlı ciltlerin ihtiyacı olan nemi sağlar.

Cildi yumuşatır, pürüzsüzlükle beraber ideal görünüm sağlar.

Renk tonu farklılıklarını eşitlemeye yardımcıdır. Her bölgede homojen görünüm kazandırılır.
Gözeneklerin açılmasını ve rahat nefes almasını sağlar.

Cildin ihtiyacı olan besini sağlar.  Bakımlı bir görünüm kazanmanıza yardımcıdır.
Güneşin zararlı etkilerinden korunmayı destekler. Bu açıdan kızarıklıkları gidererek cildi rahatlatan etkisi vardır.

Paraben, parfüm gibi alerji tetikleyen maddeler içermez.

Bioderma Sebium Global, Rosactiv patenti ile herkesin cilt yapısı ve yaşına uygun sonuçlar almayı hedefler. Cildi canlı bir organ olarak görmekte ve bunun da herkeste farklı şekilde var olabileceğini savunur.

Sebium Global Sivilceleri Gidermeye Yardımcı Krem Fluidactiv kompleksi, çinko glukonat, enoksolon ve AHA esterleri içerir. Bunlar içinde çinko çok yönlü bir iyileştirici etki sağlayan kritik öneme sahip maddelerdendir. Bunlar;

Hücrelerin bölünerek çoğalmasında etkilidir ve yeni hücrelerin oluşumuna katkı sağlar.
Vitaminlerin hücrelere taşınmasını sağlar ve kullanımı kolaylaştırır. Bu da daha sağlıklı hücreler demektir.
Ciltteki yaraların iyileşmesine yardım eder. Eski izlerin giderilmesinde etkilidir.

Cildin doğal bağışıklık sistemini güçlendirir. Bu da dış etkenlere karşı daha güçlü bir savunma demektir. Doğal olarak güçlü bir savunma beraberinde cilt bütünlüğünün daha uzun süre korunması demektir.

Krem Kullanımı

Ürün, sorun yaşanan yüz ve boyun bölgelerinde etkilidir. Uygulama öncesinde Bioderma temizleme jeli ile cildi temizlemeniz ya da banyo yapmanız önerilir. Gün içinde 1-2 kere uygulanabilen ürün makyaj bazı olarak da değerlendirilebilir. 2 hafta düzenli kullanımla beraber etkileri hissedilecektir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder