7 Eylül 2017 Perşembe

Büyüyen Beşik Büyüyor - 1


Yaklaşık 2,5 yıldır Bade'nin yatağı bu şekildeydi. 1,5 yaşına kadar, uyku setinin yan koruyucuları da takılı bir halde yatıyordu yatağında. Büyümeye başlamasına ilk adım olarak, o koruyucuları çıkarıp almıştık. ;)
Bade'nin 3 yaşına girmesine 1,5 ay kadar bir süre kaldı ve büyümeye devam ettiğini hissetmesine ikinci adım olarak da yatağının ön korkuluklarını çıkarıp yatağını açtık. :)

Kendisinde yaşadığı fiziksel değişim, gelişim, konuşma becerisinin yanı sıra ben de ona bu şekilde adımlar atarak kendi sınırlarını genişletmesine, yapabileceklerini daha da üst seviyelere çıkarmasına yardımcı olmaya çalışıyorum. Bugün yeni yatağında 3.gecesi..İlk gece içim huzursuz olsa da ona hiç bir şey hissettirmedim. Yatağını açtığımızı, artık dikkatli uyuması gerektiğini, düşebileceğini anlattım. O uykuya daldıktan sonra sık sık kontrol ettim ama hiç bir kaza yaşamadan atlattık. Bugün 3.gecesi ve inşallah alışmıştır diye düşünüyorum.

Şimdi odasında bir tık daha fazla zaman geçiriyor. Bebekleriyle oynuyor, onları uyutuyor. Yatağına çıkıp kitap okuyor (resimlere bakıyor) hatta uykusu gelince hemen koşup yatağına çıkıyor, uyuyor.

Yani, büyüyor beee...! Hem :( hem de :) annelik işte; duygular karman çorman...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder