6 Aralık 2017 Çarşamba

YOGA'YA BAŞLADIM

Kendimde bir şeyleri değistirdiğimden beri, neden bu zamana kadar aldığım kararları uygulayamadığımı anladım. Kendimi tanımayarak almışım o kararları, net.!

Benim içimdeki, özümdeki başka bir Selen'miş, anladım. Bunu anlamak bana çok şey kattı çünkü, gerçekten bazı alışkanlıklarımı keyif alarak edindim, mutlulukla değiştirdim, bazılarını da. Bunlardan biri de hayatıma Yoga'yı sokmak oldu.

Tam bir hafta önce başladım Yoga'ya. Evde yapılır mı?, bir destek olmadan nasıl olur? Bade ile nasıl olur?, gibi sorularla başım dolacak üzereyken içimdeki sesi susturdum. Yapabilirsin, en kötü bir denersin, dedim kendime.

Biraz araştırma yaptım tabi ki önce. Nedir bu Yoga? Yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Haraketleri nasıl? Bana ne katacak? Bunların cevabını bulduktan sonra da ilk dersime başladım. Merak etmeyin, sizlerle de bu soruların cevaplarını paylaşacağım.

Youtube'dan bana iyi geleceğini düşüdüğüm, iyi bir elektirik aldığım aldığım kanalı tarayıp buldum ve ilk videoyu açtım.

Bade de bana eşlik etmek istedi ve ilk gün sabah 15 dakika akşam da 15 dakika yaptık. Ikinci gün ise, sabah 30 dakika akşam hiç. :)
Üçüncü gün sabah 30 dakika akşam 30 dakika yaptım. Şimdi bir haftam doldu, ne zaman istersem o saatte açıyorum ve 40 dakika yapıyorum.


Şimdilerde Anne/çocuk Yogası yapmaya karar verdik ve sabahları onu yapıp akşamları da kendi Yoga mı yapıyorum. Şimdilik çok keyif alıyorum ve hedeflerim var. İnşallah ulaşacağım...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder