5 Ocak 2018 Cuma

Bade 38 Aylık


3 yaş doğum gününden bu yana hızla bir şeyler değişti hayatımızda. Zaman zaman çok mutlu günler, zaman zaman kan ağladığımız günler oldu. Bazıları çevresel bazıları da kendi ailemiz içinde yaşanan sağlık sorunlarından oldu.
Bu hızlı değişimlere bir de 'yeni ev' konusu geldi oturdu gündemimize. Evet, Bade taşınacak olmamızdan dolayı çok mutlu fakat, bir yandan toparlanırken bir yandan hala evimizin bitmemiş olması onu iyice strese soktu. Bu nedenle de son 1 aydır aşırı huysuzlanma, kolilerdeki eşyalarını özleme, bulduğumuz evden gitmek isteme gibi sorunlar yaşamaya başladık. Haliyle ben de ev süreci ile ilgilendiğim için ve çoğu eşyamız kolide olduğu için eskisi gibi her gün bir etkinlik, aktivite ya da oyun yapamıyorum. Bu durum da Bade'yi artık üzmeye başlamış. Geçen gün kendi söyledi. :( İyi ki de söyledi. Çünkü onun bu huysuzluklarından kendimce başka anlamlar çıkarmış ve yanlış tepkiler vermeye başlamıştım..Bu sene kutu oyunlarına, toplu aktivitelere, sinemaya, kitap okumaya ve kitap etkinliklerine daha çok merak saldı. Film izlemeyi aşırı seviyor.

Hayatın içinde olmayı, sohbet etmeyi, hayaller kurmayı, görevler vermeyi, oyunları yönetmeyi seviyor.

Bir aydır huysuzluk, inatlaşma ve ağlayarak konuşma sıkıntıları yaşıyoruz. Başta da söylediğim gibi bir kaç sebebi var bu durumun çünkü iki aydır hızlı, bazen belirsiz ve bazen çok karamsar gündemler oldu hayatımızda. Ama çok yakında hepsi bitiyor ve eski halimize kavuşacağız, inşallah..


Hayal gücü kullanımı gerektiren oyunlar da şu aralar favorimiz. Yılbaşı gecesinden beridir de, sessiz sinema vazgeçilmezi oldu. :)

Bade çok kendine has bir çocuk ve süprizlerle dolu. Her gün ondan yeni bir şey öğreniyorum. Laf olsun diye demiyorum harbiden de bana bir şeyler öğretiyor. Bakış açımın hala gelişmeye ihtiyacı olduğunu öğretti mesela...

Hayatımda olduğu her güne şükürler olsun...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder