27 Ocak 2018 Cumartesi

COCO

Bugün Bade ile günlerdir konuşulan, Coco filmine gittik. Walt Disney'in 19 Ocak'da gösterime giren bu yeni filmi aileler arasında iki zıt kutup oluşturdu. Bir taraf çok seviyor bir taraf tehlike çanları çalıyor. Biz filmi seven hatta bayılan taraftayız.

12 yaşında Meksikalı Miquel adındaki çocuk, ailesinin yıllar boyu süre gelen yasağını delip müzisyen olmak istemektedir. Hayranı olduğu ünlü bir sanatçının izinden gitmek için çabalarken bir gerçekle yüzleşir ve hayatı macerayla dolar.

Filmde hırsın neler yaptırabileceği, ihanetin kötülüğü, ailenin herşeyden önce gelmesi gerektiğini, yardımlaşmayı, isteklerimize ve hayallerimize sahip çıkmamız gerektiği gibi bir çok mesaj var.

Bunların yanı sıra bol müzikli ve 3D olması sebebi ile de şahane bir görsellik var. Bir kısım ailenin bu filmi sevmemesinin sebebi ise, Miquel'in ölülerin dünyasına gitmesi. Çünkü ölümü anlatmasının yanı sıra iskeletlerin bulunması bazı çocukları etkilemiş. Bade bundan etkilenmedi aksine filmde çok eğlendi. Ben ise filmin ikinci yarısında fazlaca duygusala bağladım ve hatta ağladım bile...


Kısaca, filmi çok sevdik fakat en çok da ailelere verilen mesajları sevdim. Kendi adıma o mesajları aldım, kulağıma da küpe yaptım. :)

1 yorum:

  1. Ali Baran babasıyla gitti geçtiğimiz pazartesi ve onlar da beğenen tarafta. Fragmanları da gayet eğlenceliydi bence

    YanıtlaSil