16 Ocak 2018 Salı

Hayırlı Olsun, Bir Zatürre'niz Oldu.!

Yılbaşının ertesi günü, öğlene doğru Bade ve ben kendimizi bir garip hissediyorduk. Akşam saatleri olunca da bayağı bir fenalaşır gibi olduk ve ateşimiz yükselmeye başladı. O geceyi hem bende hem Badede yüksek ateşle geçirip ertesi günü Aile Hekimimize gittik. İkimizin de hafif bir soğuk algınlığına yakalandığımızı söyleyip birer ilaç yazıp gönderdi bizi.

Bade'nin 3 gün boyunca yüksek ateşi oldu daha sonrasında da bi anda hastalığı kesildi. Benim biraz hafiflemiş olsa da gündüzleri kendimi iyi hissediyor akşam olunca da ölecek gibi oluyordum.

Yüksek ateş, titreme, iştahsızlık ve üzerine de artık halsizlik ve hafif baygınlık hali olmaya başladı ve tekrar tuttum hastanenin yolunu.


Yapılan tahliller ve çekilen filmler sonrasında doktor bana, artık bir Zatürre'niz var, dedi.

5 günlük sabah akşam yapılacak antibiyotikli iğneler, 7 günlük hap antibiyotik ve bir kaç tane daha ilaç yazılmış reçetemle eczaneye gittim ve oradan kendimi eve zor attım. Toplamda 12 günümü yatak döşek evde maske ve 0 moral ile geçirdim.

Hayatımın en ağır hastalığını yaşamanın yanında bu hastalığı çocukluyken atlatmaya çalışmanın ayrı zorluklarını da yaşadım.

Zatürre biliyorsunuz ki bulaşıcı bir hastalık. Eminim bir kısmınız bunu bilmiyor çünkü ben de ilk kez duymuş ve büyük bir şok geçirmiştim. Hemen ardından da büyük bir panik yaşadım, kızıma geçmez inşallah! Paniği...

Çok şükür ona bulastırmadan atlattım. 1 haftalık evde yoğun bir bakımdan sonra kontrole gittim ve doktorum artık toparladığımı normal hayatıma dönebileceğimi ama artık beni farklı bir hayatın beklediğini söyledi. Çok şükür ki kurtuldum diyip hayatıma geri döndüm fakat anlatacak, daha doğrusu yazacak çok şeyim oldu. Ara ara aktaracağım. Şimdilik bu kadar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder