2 Şubat 2018 Cuma

Ev Taşıma Süreci

Kasım ayında evimizi almıştık ve aylardır taşınmak için gün sayıyorduk. Nihayet o an geldi ve biz yeni evimize taşındık. :)

Çocukla nasıl olacak diye düşünüyordum sürekli ama çocuk beni hiç bir şekilde etkilemedi ve ben hızla işimi halledip bitirdim.

Toplama aşamasını biraz erken başlatmıştım ve haftada bir gün birer koli yapıp bırakıyordum. Fakat ani bir kararla hemen taşınmaya karar verince işlerim biraz seriye döndü. Bade zaten kendi odasının bir kısmını ve oyuncaklarının da hepsini toplamıştı. Ben de salonun ve küçük odanın çoğunu toplamıştım.


Son üç gündür de geride kalan her şeyi söküp boşaltıp, sarıp koliledim. Sağ olsunlar, arkadaşlarımın ve özellikle de karşı komşumun bana bu aşamada çok yardımları oldu. Taşınırken götürmeyeceğim eşyaları ikinci el alan biri ile anlaşarak ona verdim.

Bütün paketleme işi bitince de nakliye ile anlaştık ve eşyalarımızı taşıtıp kiracısı olduğumuz evi teslim ettik. Ne var ki bu sefer de doğal gazın açılmamıs olmasından dolayı evimizde kalamıyoruz. Bir hafta kayınvalidemlerde kalıp ablama geçtik ve sanırım tekrar kayınvalidemlere dönüp dogal gazı beklemeye devam edeceğiz. Bugün eve gittik kızım ve annemle yerleştirme telaşına düştük. Ne yapsak kârdır deyip, mutfağı ve Bade'nin odasını yerleştirip çıktık. Benim bu yılan hikayem ne zaman son bulacak bakalım? :))


Bu sene en büyük deneyimimiz, çocukla göçebe hayatı yaşamak oldu. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder